Gelin Tacı

Gelinlik, kadınların alışveriş yaparken belki de seçim yapmakta
en çok zorlandıkları ürünlerin başında geliyor.


Gelin Tacı
250 Ürün
DAHA FAZLA GÖSTER

Vip Gelinlik, kendini düğün gününde gerçek bir prenses gibi hissetmek isteyen tüm kadınlar için, birbiinden masalsı gelin tacı ve gelin tokası alternatifleri sunuyor. Sanılanın aksine, 2020 gelin tacı modelleri artık son derece geniş bir yelpazede sunulmaya başlandı. Geçmişte neredeyse her gelin standart bir forma sahip olan yüksek taçları tercih ediyordu. Günümüzde ise gelinler zarif bir tek toka ile saçlarında lüks ve elegant görünümü yaratabiliyorlar. Üstelik bu tür görünümler, özellikle balık ve yarı balık gelinlik formları ile ve diğer sade saten gelinlik modelleri ile mükemmel uyum sağlıyor. Daha bohem bir stile sahip olan geniş ve çiçek işlemeli, taşlı gelinlik taçları da pek çok kadın tarafından tercih ediliyor. Gelinlik tacının formu, alın bölgesine yerleştirilmesi, saçın üst kısmında durması ya da tek taraflı güpürlü çiçek deseni sahibi olması gibi detaylar, genel silüeti tamamen değiştiriyor. Bundan dolayı farklı gelin tacı alternatiflerini mutlaka gözden geçirmelisiniz ve tacınızın gelinliğiniz ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

Gelin Tacı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Düğün mekanı, gelin tacının görünümünü daha ihtişamlı hale getirecek ya da onu çok abartılı kılacak temel faktördür. Gelin tacınızın teması, yüksekliği, detayları, düğün mekanının gerektirdiği görünüme uygun olmalıdır. Örneğin bir kır düğünü organize ediyorsanız, doğal bir modele sahip olan, birkaç boyutlu saça yapışan modeller daha güzel bir stil oluşturur. Eğer bir otel salonunda düğün gerçekleşecekse, yukarı doğru bir yüksekliği olan, barok dönemini andıran taçlar tam olarak sizin için tasarlanmış olacaktır.
  • Saç modelinize uygun olarak gelinlik tacı seçimi yapmak da son derece önemlidir. Örneğin eğer sade bir topuz kullanmayı düşünüyorsanız, daha hareketli ve ihtişamlı gelin tacı modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer saçlarınızı doğal dalgalar ile kullanmak ve bohem bir stil yaratmak istiyorsanız, daha sade bir taç daha uygun olacaktır. Düz ve uç kısımları hafifçe kıvrımlı elegant ve bakımlı bir saç görünümünde, barok modeli gelinlik taçları ve Helenistik gelinlik taçları son derece estetik görünecektir. Bu gibi modellerin tamamı, saç modelinize bağlı olarak ideal hale gelir.

Alışılmışın Dışında Tarz Sahibi Gelin Taçları

Alışılmışın dışında gelin taçların hazır olun. Gelin taçları tek bir kalıp forma sahip olmak zorunda değil. Örneğin eğer gelin saçınızda örgü taç modeli tercih ettiyseniz, saç örgünüzü aralarına dağınık bir şekilde yerleştireceğiniz yapay çiçekler, aradığınız taç görünümünü elde etmenize yardımcı olabilir. Üstelik bunun için ayrıca bir taç satın almanız bile gerekmez. Gelin saçı aksesuarları ile bu havayı yaratmanız son derece kolaydır. Elbette görünümün alaturka bir çizgiye doğru kaymaması için, örgü modelinin ustalıkla yapılması gerekmektedir.

Renkli gelin tacı modelleri de, özellikle kır düğünü planlayan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Mor, turuncu, sarı, mavi, yeşil gibi renklerin pastel tonlarını barındıran gelin taçları, beyaz gelinlik ile mükemmel bir şekilde bütünleşir. Elbette bu tür gelin taçları alışılmışın dışında bir görünüm oluşturduklarından dolayı daha az kişi tarafından tercih edilmektedir. Fakat özgün bir tasarım arayanlar rahatlıkla bu modelleri tercih edebilirler.

Retro gelin tacı modelleri genellikle alnınıza doğru düşen detaylara sahiptir. Bu özellikleri ile bu taçlar Helenistik Dönem kadınlarını andırmanıza sebep olurlar. Retro gelin tacı modelleri, özellikle kısa saçlı ve retro görünümlü saça sahip olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Elbette retro gelin tacı modellerini kaldırabilecek doğru bir gelinlik tacı tercihi yapmak da son derece önemli olacaktır.

SEÇTİĞİN 0 ÜRÜNÜ EVDE DENE