Etek Formları

Gelinlik, kadınların alışveriş yaparken belki de seçim yapmakta
en çok zorlandıkları ürünlerin başında geliyor.


Etek Formları
95 Ürün
DAHA FAZLA GÖSTER
En mutlu ve keyifli gününüzde, kıyafetinizin de tam hayal ettiğiniz gibi saatlerce kendi duruşunu koruyabilmesi için, etek formları harika bir tercih olacaktır. Etek formları, gelinliğinizin basen, kalça bel gibi yükseltisi ve oyuğu bulunan bölgelerde potluk yaratmadan mükemmel durmasını sağlayacaktır. Özellikle dar model gelinliklerde, ayaklarınızın etek formu ya da tarlatan modellerinin içerisinde daha geniş bir hareket alanı bulabilmesi çok önemlidir. Bu kapsamda etek formları, düğün gününüzde sahip olduğunuz fiziksel konforu da arttırır ve daha kolay dans etmenizi sağlar. Özellikle balık formu gelinlik tercih edenler ve prenses formu gelinlik tercih edenler, gelinliğin modelinin bozulmadan ve tam olarak belirtilen şekilde durabilmesi için mutlaka etek formu tercih etmelidirler.  Etek formları, elastik yapıları sayesinde farklı bedenlerdeki kadınlara rahatlıkla uyum sağlayabilir. Elbette çok büyük beden ve ekstra küçük beden kadınlar beden sorunu yaşayabilirler. Bu durumda özel dikim etek formu ya da tarlatan modelleri tercih edilmelidir. 

Prenses Gelinlikler İçin Etek Formu

Prenses model gelinlikler için etek formu kabarık bir yapıdadır ve bu kabarık yapının potluk yaratmadan durabilmesi için farbasız tarlatanlar kullanılır. Genellikle bu tarlatan modellerinde teller ile alta doğru indikçe daha da genişleten form elde edilir. Yukarıdan aşağıya doğru tarlatan daha geniş teller ile daha geniş bir forma kavuşur. Bu sayede gelinliğiniz tam olarak sizin hayal ettiğiniz görünüme sahip olacaktır. Prenses gelilikler için etek formu satın alırken, etek formunun enine, boyuna, tel sayısına ve farba barındırıp barındırmadığına dikkat etmelisiniz. Etek formunun vücudunuza uyum sağladığından emin olmak için, mutlaka bir prova yapmalısınız. 

Hareketli Etekler İçin Farbalı Etek Formu

Kabarık gelinliklerde etek formlarının telleri barındırması gerekir. Bu tellerin izlerinin belli olmamasını ve kabarıklığın daha da belirgin hale gelmesini istiyorsanız farbalı gelinlik etek formlarını tercih edebilirsiniz. Farbalı formlarda genellikle farba sayısı, tel sayısının bir eksiği olacaktır. Genellikle astarı ya da tür kısmı daha az ya da zayıf olan gelinlikler etek formunun telini belli belirsiz gösterir. Bu durum ise gelinliğin zarif ve estetik görünümünün bozulmasına sebep olur. Kadınlar bu gibi durumlarda farbalı etek formlarını tercih edeler. Vip Gelinlik’ten farbalı ve farbasız farklı etek formu çeşitlerini bulabilirsiniz.

Balık ve Yarı Balık Model Gelinlikler İçin Etek Formu (Balık Tarlatan)

Balık ve yarı balık model gelinlikler, vücudunuzun oldukça geniş bir alanını tamamen sardığından dolayı, tüm vücut hatlarınızı belirgin hale getirecektir. Üstelik dar yapıları hareket alanınızda kısıtlılık oluşmasına da sebep olabilir. Bundan dolayı balık ve yarı balık modellerini tercih edenler sıklıkla balık tarlatan ürünlerini de satın alırlar. Balık tarlatanlar, en ve boy açısından detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir. Bel, kalça ve bacak bölümleri gelinlik tarafından tamamen sarıldığından dolayı, gelinliğin pot durma ihtimali yüksektir. Böyle bir ihtimali tamamen ortadan kaldırmak için genellikle balık tarlatan modelleri kullanılır. Bu ürünler, potluk görüntüsünü tamamen ortadan kaldırır. Balık tarlatanları kolayca satın alabilir ve saklayabilirsiniz. Zira bu modeller abiye ürünlerin altında da kullanışlı olmaktadır. 

Gelinliğimin Kusursuz Görünmesini Nasıl Sağlayabilirim? 

Gelinliğinizin kusursuz, askıdaki gibi görünebilmesi adına, bedeniniz ile tam olarak uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Korse, etek formu gibi detaylar ile gelinliğinizi kusursuz forma ulaştırmanız gerçekten çok kolay. Fakat elbette en doğru korse ve etek formu detaylarını bulabilmek için deneme süreci çok önemli. Gelinliklerinizi ve etek formlarınızı kombinleyerek en estetik görünüme hemen ulaşmak için kategorimizdeki içeriklere göz atın!
SEÇTİĞİN 0 ÜRÜNÜ EVDE DENE