Duvaklar

Gelinlik, kadınların alışveriş yaparken belki de seçim yapmakta
en çok zorlandıkları ürünlerin başında geliyor.


Duvaklar
50 Ürün
DAHA FAZLA GÖSTER
Düğününüzde gelinliğinizin asil ve ihtişamlı görünümünü, zarif ve minimalist görünümü, doğal ya da bohem görünümünü tamamlayacak olan yegane aksesuar, duvağınızdır. Gelinliğinizin stili ne olursa olsun, sizin için tasarlanmış gibi görünen büyüleyici bir duvağı Vip Gelinlik’ten bulabileceksiniz. Vip Gelinlik, duvak kategorisindeki elli farklı ürün ile hem taş detaylı duvak hayal edenlere hem de dantel ve işleme detayı bulunan daha hareketli duvak hayal edenlere hitap edebilmeyi amaçlıyor. Duvakların zarif ve ince kumaşı, saçlar ile ahenkli bir şekilde birleşimi ve dalgalı görüntüsü, lüks tasarımcıların elinden çıkıyor. Gelinliğinizi kombinleyeceğiniz duvak ile, gelinliğinizin havasını tamamen değiştirme fırsatınız bulunuyor. Vip Gelinlik, mağaza mağaza dolaşmak zorunda kalmayın diye, size evinizin konforunda duvak deneme hizmeti sunuyor. Seçtiğiniz beş ürünü kapınıza kadar getiriyor, denenmeye hazır bir şekilde size teslim ediyoruz. Bu sayede farklı gelinlik modelleri farklı duvaklarla kombinleyerek, en iyi sonucu daha çabuk alacaksınız!

Duvak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Öncelikle tarz uyumuna dikkat etmelisiniz. Klasik tarza A kesim bir gelinliğiniz varsa ve bu sade bir gelinlikle, çok hareketli, güpürlü ve dantelli bir duvak yanlış bir kombinasyon olacaktır. Duvağınızın gelinliğinizin taşıdığı stili taşıması gerekmektedir. 
  • Renk uyumu, son derece dikkat etmeniz gereken bir başka detay! Gelinlikte nasıl bir renk uyumu bekliyoruz ki demeyin! Gelinliklerde beyaz, kırık beyaz ve ekru gibi renk farklılıkları oldukça göze çarpar. Duvağınız ile gelinliğiniz arasında ton farklılıkları olursa, duvak emanet gibi görünecektir. En güzel duvak modelini bulmuş olsanız bile, renk uyumunu yakalayamadan duvağı kullanmamalısınız. 
  • Peki ya duvağın boyu? Genellikle saçlarınızın alt kısmından başlayan ve aşağı doğru zarifçe süzülen duvaklar, tam olarak hangi noktada bitmelidir? Stilistlerin görüşüne göre duvağın bitmesi gereken yer, sabit bir noktada değil. Gelinliğinizin modeline göre, duvağınızın boyu da değişmelidir. Örneğin sizi daha uzun gösterecek, gösterişten kaçınan deniz kızı ya da yarı balık gibi gelinlik modellerinde uzun duvak tercih ederken, prenses model gelinliklerde kısa duvak tercih etmelisiniz. Duvağınızın sizi olduğunuzdan daha kısa göstermemesi gerçekten çok önemli. Bu yüzden detaylı bir prova yapmalısınız.

Duvağı Saçlarıma Nasıl Takmalıyım?

Mükemmel duvağı bulmak, hayalinizdeki gelin silüeti için iyi bir adım. Fakat duvağı doğru takmak da, en az duvağı bulma aşaması kadar önemli. Geleneksel düğünlerde duvağın topuzun daha üst bir noktasından takıldığını ve kabarık durduğunu fark etmişsinizdir. 2020 duvak trendleri ise, bunun tam tersini söylüyor. Duvağınızı gelin topuzunuzun altından takmak ve başınızın görünümünü mümkün olduğunca sade tutmak, çok daha göz alıcı görünmenizi sağlayacaktır. Fakat elbette, bu tavsiye topuz yapanlar için geçerli. Eğer Helen Bohem gelinlikleri tercih ediyor ve daha özgür bir stil yaratarak açık saç kullanmak istiyorsanız, tepeden bağlanmış bir duvak bu kez estetik görünecektir.

Duvak Seçerken Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Diğer Faktörler

Duvak seçerken nelere dikkat etmeliyim başlığında, duvağı kombininizle mükemmel bir uyum içerisinde tasarlamak için göz atmanız gereken detayları konuştuk. Fakat elbette hepsi bununla sınırlı değil. Düğününüzün gerçekleşeceği mekan da, nasıl bir duvak tercih etmeniz gerektiğini etkiliyor. Salon düğünlerinde uzun duvak tercih etmek uygun olsa da, havuz kenarı ve sahil kenarı düğünlerinde ve kır düğünlerinde uzun duvak size sorun çıkarabilir. Eğer dar alanlı bir düğün organizasyon mekanını tercih ettiyseniz, süzülen ve uzun yapılı duvaklar çevrenizdekilerin de hareket kabiliyetini azaltacaktır. Bu yüzden, doğru duvağı seçmek için deneme yanılma yöntemini tercih etmenizde yarar var!
SEÇTİĞİN 0 ÜRÜNÜ EVDE DENE