GELİNLİK

Bindallı

44 Ürün
Geleneksel düğün törenlerine ilgili iseniz, tüm düğününüzü detayları ile eksiksiz olarak gerçekleştirmek istiyorsanız, estetik bir Bindallı kıyafetine ihtiyacınız var demektir. Geleneksel işleme detayları, atlas kumaş ya da kadife kumaştan tasarlanan görünümleri ve altın rengi taş detayları ile tüllü bindallılar, 14. Ve 15. Yüzyıldan bu yana gelinler tarafından kullanılmaktadır. Hem kadınların bir araya geldiği kına gecelerinde hem de düğün organizasyonlarından hemen önce aynı gece içerisinde kullanılabilen Bindallı kıyafetleri, kadınların görkemli şekilde taşıdıkları bu kıyafetler, nostaljik bir hava yaratmak isteyenler için birebirdir.  Kına gecesinde mor ya da kırmızı renklerde tercih edilen Bindallı kıyafetleri, tematik bir görünüme sahiptir. Bu kıyafetlerin kaliteli bir kadife kumaştan yapılmış olması ve gerçek etnik desenleri, görünümüze elegant bir stil katacaktır. Bizler VIP gelinlik olarak, içinize sinecek ve stiliniz ile en iyi uyum sağlayacak olan Bindallı’yı bulabilmeniz için, seçtiğiniz 5 farklı bindallı modelini evinize kadar getiriyoruz. Bu sayede farklı modelleri ev konforunda deneyebileceksiniz ve sevdikleriniz eşliğinde konforlu bir zaman aralığında karar verebileceksiniz. 

Bindallı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?  

  • Bindallı tasarımları, çiçek ve yaprak gibi desenlerin taşlar ve parıltılı detaylar yardımı ile kumaşa işlenmesini gerektirir. Bu tür zor bir işçiliği gerektiren bu kıyafetler, yeterince kaliteli şekilde üretilmemişlerse, özensiz bir görünüme sahip olacaklardır. Satın aldığınız ya da kiraladığınız bindallının kaliteli bir kumaş ve işçiliğe sahip olmasını önemsemelisiniz. 
  • Bindallı modelleri arasından seçim yaparken, modelin gerçek anlamda etnik ve Osmanlı tarzı işlemesini yeterince barındırması çok önemli. Unutmayın, Bindallı geleneksel ve tarihin dokusunu barındıran bir kıyafet. Dolayısıyla bu tür bir kıyafet alırken, tarzınıza pek uymasa bile, etnik desenlerin varlığını aramalısınız.. 
  • Bindallı modellerinde kimi zaman gereğinden fazla işleme, dantel, etnik çiçek deseni kabartması olabilir. Tüm farklı kabartma ve işleme modellerinin bir arada bulunması, elbiseyi gereğinden fazla kalabalık gösterecektir. Tam olarak olması gereken görünümde Bindallı modellerine ulaşmak için, elegant markaların dikimlerine göz gezdirmenizi öneriyoruz. Bizler, VIP Gelinlik olarak, 44 farklı Bindallı modelimiz ile hem tesettürlü gelinlerimize hem de normal modelleri tercih eden gelinlerimize çok sayıda tasarım sunmaya özen gösteriyoruz. Bindallı modellerinde özellikle kırmızı, mor ve yeşil temalı kıyafetlerin popüler olmasının yanı sıra, farklılık arayan kadınlar için lacivert, kahverengi ve bordo modellerin de sitemizde bulunduğunu not edelim. 

Tül Desenli Bindallı Modelleri

Eğer yaz aylarında düğün yapacaksanız ve dolayısıyla kına geceniz de yaz ayında gerçekleşecek ise, Bindallı modelinizin uzun kollarının tülden olmasını tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde kalın kumaşın kollarda da devam ediyor olması, sizi biraz konforsuz hissettirebilir. Şeffaf tül detaylı kol işlemeleri Bindallı giysisinin son derece estetik görünmesini sağlarken, kıyafete romantik bir hava da katacaktır.  Kolları volanlı Bindallı modelleri de, özellikle açık havada bir parti eşliğinde kutlamaya devam edecek kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kat kat volanlı kollar, daha ihtişamlı ve görkemli bir görüntü yaratmanıza olanak tanıyacaktır. Ayrıca, fotoğrafik açıdan gerçekten güzel bir tasarım bulmak için, Bindallı’nın taç ile estetik bir kombinasyon yaratmış olduğundan emin olmanız gerekmektedir.
SEÇTİĞİN 0 ÜRÜNÜ EVDE DENE